Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Dowiedz się, w jaki sposób hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, albowiem odpowiednia troska im poświęcona zapewni ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron nadzoruje

Najistotniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w brzuchu matki

Rodzaj wiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk albo jako erekcja,kamagra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym następuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) stymulują tworzenie testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym objawem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra